Czy łatwo namierzyć nasz telefon?

Telefon, to przenośny lokalizator GPS, który może zostać namierzony dzięki najprostszej technologii 3G. Ale czy dowolna osoba posiadająca dostęp do internetu jest w stanie namierzyć urządzenie mobilne. Dawniej z takim problemem szło się na policje. Po dokonaniu kradzieży szansa na odzyskanie urządzenia i złapanie złodzieja była duża tylko wtedy gdy wewnątrz urządzenia tkwiła karta SIM i było ono włączone.


jak zlokalizować telefon

Foto: pixabay.com

Niewiele zmieniło się od czasów pierwszych…

Niewiele zmieniło się od czasów pierwszych komórek w naszym kraju. W dalszym ciągu należy udać się na policje w celu zgłoszenia kradzieży telefonu i w celu namierzenia nadajnika.

jak zlokalizować telefon

Foto: pixabay.com

Co prawda w sieci jest trochę programów i stron www namierzających numery telefonu ale wiele z nich nie działa poprawnie. Niektóre okłamują nas dając mocno niedokładne wyniki. Zwykle wiąże się to z ograniczeniami jakie posiada dana strona. O ile dosyć dokładnie namierza miasto, w którym znajduje się poszukiwany przez nas numer, to ulica jest już problemem. Ale to najlepszy darmowy sposób na zlokalizowanie telefonu w razie potrzeby. Szukając takiego miejsca w sieci nigdy nie dajcie się oszukać.

Jeżeli strona prosi was o podanie waszego numeru telefonu na 90% będzie, to oszustwo, które później sprawi, że będziecie otrzymywać smsy z różnymi niechcianymi reklamami. Profesjonalne namierzanie urządzeń mobilnych wykonywane jest przez detektywów i policję. Pamiętajmy, że robienie tego na własną rękę może być odbierane jako naruszanie prywatności ludzi. Chociaż znam osoby, które korzystały z programów lokalizujących numer ponieważ zgubiły telefon a nie został on ukradziony.

lokalizator gps dla dzieci – więcej godnych uwagi wiadomości