Namierzanie numeru telefonu, o czym warto wiedzieć

Namierzanie numeru telefonu, o czym warto wiedzieć

Sporym zainteresowaniem w ostatnich latach jest temat namierzania numeru telefonu. Powodów jest kilka. Chęć sprawdzenia danej osoby czy też zwykła ciekawość, ale ile osób tyle powodów do sprawdzenia kogoś po przez numer telefonu. Określenie, gdzie znajduje się telefon komórkowy opiera się na ustaleniu współrzędnych geograficznych.


Każdy telefon posiada tzw. numer IMEI( International Mobile Equipment Identity ), który łączy się ze stacją bazową. Innymi słowy telefon jest w zasięgu stacji. Wówczas dochodzi do wymiany danych po między nadajnikiem a telefonem. Trzeba wspomnieć, iż namierzenie telefonu na podstawie numeru jest możliwe, gdy w zasięgu są minimum trzy BTS-y, czyli wspomniane stacje bazowe.

Namierzanie jest podawane do kilkunastu metrów…

Namierzanie jest podawane do kilkunastu metrów w miastach. Natomiast większe zagęszczenie stacji podaje możliwość namierzenia do kilkudziesięciu metrów. To prosta metoda, która nie wymusza użycia skomplikowanych rozwiązań ani instalowania dodatkowych aplikacji na aparatach telefonicznych. Wadą może być mała dokładność, zwłaszcza w terenach, na których jest mała ilość stacji bazowych. Przeważnie, z omawianej metody korzysta Policja lub inne uprawnione ograny państwowe.

Galeria

jak namierzyć numer telefonu

Foto: pixabay.com

jak namierzyć numer telefonu

Foto: pixabay.com

W internecie można znaleźć mnóstwo wpisów” Jak namierzyć numer telefonu?” Najczęściej oferują to właściciele witryn, gdzie po opłaceniu sms-a otrzymuje się lokalizację danego numeru telefonu. Oczywiście jest to zupełnie nieporozumienie, ponieważ prócz operatora nikt nie ma wglądu do takich informacji. Dlatego mając wiedzę, w jaki sposób działa namierzanie numeru telefonu, nie warto tracić pieniędzy na tego typu nieprawdziwe rozwiązania.

Dziś są imienieny: i rocznice

Prezent

Mamy Wtorek 31 grudnia 2013, Mariusza, Melanii, Sylwestra są dziś imieniny.


Kalendarz

Wydarzyło się:

  • 1961 - Powstanie Amnesty International
  • 1975 - Podział Polski na 49 województw
  • 1981 - Zmarł Kardynał Stefan Wyszyński, Prymas Polski
  • 1987 - Lot Mathiasa Rusta
  • 1993 - Odwołanie rządu Hanny Suchockiej

1 komentarz

  1. Moim zdaniem namierzyć można każdego. Niemniej jednak wymaga to nie co umiejętności od właściciela telefonu i oczywiście posiadania pewnych opcji wyposażenia

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>