Ramki multimedialne

Ramki multimedialne

Wraz z rozwojem fotografii cyfrowej robimy coraz więcej zdjęć. Jednak tylko nieliczne fotografie zostają wydrukowane i umieszczone w tradycyjnym albumie. Najczęściej przechowujemy je na komputerach lub nośnikach pamięci. Aby móc je mieć cały czas pod ręką warto kupić ramkę multimedialną. Pozwala ona na oglądanie zdjęć w formie elektronicznej.


ramki multimedialne

Foto: pixabay.com

Przewagą ramki multimedialnej nad tradycyjną…

Przewagą ramki multimedialnej nad tradycyjną jest to, że pokazuje ona zdjęcia w formie prezentacji. Dodatkowo nie trzeba ich wywoływać, a cały album mieści się w jednej niewielkiej ramce. Oszczędza ona również przestrzeń. Fotografie, które możemy w niej umieścić zajmowałyby kilka lub kilkanaście tradycyjnych ramek. Na rynku jest wiele modeli ramek. Różnią się one wielkością ekrany, rozdzielczością, kontrastem oraz jasnością. Aby urozmaicić prezentację zdjęć wiele modeli pozwala na ustawienie czasu wyświetlania zdjęć oraz wybór przejść. Taką ramkę można zarówno postawić jak i powiesić na ścianie. Jeżeli ramka jest zasilana przez zasilanie sieciowe przy wyborze miejsca ustawienia należy pamiętać o odległości od gniazdka.

ramki multimedialne

Foto: pixabay.com

Jednak istnieją również modele bezprzewodowe, zasilane bateriami. Te z kolei mogą stać w dowolnym miejscu. Oczywiście ramka multimedialna stanowi również element dekoracyjny. Wielu producentów pozwala na wymianę przedniego panelu. W ten sposób umożliwiają dopasowanie stylu i koloru do naszego wnętrza. Oprócz podstawowej funkcji wyświetlania zdjęć wiele ramek umożliwia odtwarzanie plików audio i video. Niektóre modele posiadają również funkcję budzika.

Dziś są imienieny: i rocznice

Prezent

Mamy Wtorek 31 grudnia 2013, Mariusza, Melanii, Sylwestra są dziś imieniny.


Kalendarz

Wydarzyło się:

  • 1894 - Założenie „Hakaty”
  • 1957 - Wystrzelenie w kosmos „Sputnika 2” z psem „Łajką”
  • 1976 - Katastrofa kolejowa w Juliance

1 komentarz

  1. Ja mam u siebie na biurku ramkę multimedialną i jestem z niej bardzo zadowolona. Mam do niej wgranych mnóstwo zdjęć i one zmieniają się co chwilę. Polecam każdemu.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>